Preşedintele stiri: 4009

Artur Ioniță, din nou cel mai bun la Hellas Verona

25 sep. 2014,, 12:00   Sport
5424 0
Moldoveanul Artur Ioniţă a fost din nou eroul celor de la Hellas Verona în meciul cu Genoa din etapa a patra din Seria A, încheiat la egalitate scor 2-2. Hellas, condusă cu 0-2, a reușit sa egaleze. Ioniță a pasat decisiv pentru Tachtidis în minutul 52, ca peste 12 minute să stabilească scorul final cu o lovitură superbă de cap. Ioniţă are 3 meciuri pentru Hellas în Seria A şi 2 goluri, fiind golgheterul echipei!

Fotbalistul moldovean a avut două ocazii mari de gol şi în prima repriză a meciului cu Genoa. Hellas se află pe locul 5, după 4 etape şi va juca runda următoare pe terenul uneia dintre liderele competiţiei – AS Roma.

Artur Ioniță are toate șansele ca în acest an să fie declarat cel mai bun fotbalist moldovean.