Preşedintele stiri: 4004

Un fan l-a accidentat pe Cristiano Ronaldo în timpul unui meci

17 oct. 2023,, 12:45   Sport
3401 0

Un fan l-a accidentat pe atacantul portughez Cristiano Ronaldo în timpul unui meci din preliminariile Euro 2024, informează Tengri Sport.

La finalul primei reprize, un fan cu un telefon a intrat pe teren pentru a face o fotografie cu Ronaldo, relatează tengrisport.kz
Incidentul a avut loc în apropierea steagului de corner: în video se poate vedea că Cristiano a ieșit șchiopătînd și a fost înlocuit după pauză.
"Un fan a alergat pe teren pentru a-l îmbrățișa pe Cristiano Ronaldo și l-a călcat accidental pe picior", potrivit contului de Twitter al albaștrilor.
De adăugat că meciul cu echipa Bosniei și Herțegovinei s-a încheiat cu scorul de 5-0. Ronaldo a marcat o dublă înainte de a fi înlocuit, în timp ce Bruno Fernandes, Joao Cancelo și Joao Felix au marcat și ei cîte un gol.