Preşedintele stiri: 4011

Denis Marandici a marcat în campionatul Azerbaidjanului

7 oct. 2023,, 18:00   Sport
2194 0

Internaționalul moldovean, Denis Marandici, este pregătit pentru meciurile echipei naționale a Republicii Moldova. Fundașul echipei Turan Tovuz a marcat în poarta formației Zira într-o partidă a campionatului Azerbaijanului. Marandici a egalat în minutul 74.

Golul moldoveanului, însă, nu a ajutat pe Turan Tovuz să acumuleze puncte. Echipa gazdă a înscris peste doar trei minute și a cîștigat meciul cu 2-1. În clasament, Turan Tovuz este pe locul 6, iar Zira este lider.

Denis Marandici urmează să ajungă în cantonamentul echipei naționale de la Vadul lui Vodă, notează Noi.md cu referire la Moldova 1.

„Tricolorii" vor disputa două meciuri, ambele în deplasare: pe 12 octombrie amicalul cu Suedia, iar pe 15 octombrie - partida cu Polonia din cadrul preliminariilor Euro 2024.