Preşedintele stiri: 4016

Sheriff s-a calificat cu emoții în sferturile Cupei Moldovei

26 oct. 2017,, 13:50   Sport
3907 0

Sheriff a avut nevoie de prelungiri pentru a o elimina pe Victoria din Cupa Moldovei. Timpul regulamentar al partidei dintre liderul Diviziei Naționale și liderul Diviziei A s-a încheiat nedecis, scor 1-1, transmite IPN.

Josip Brezovec a deschis scorul în minutul 14, dar Victoria a avut puterea să egaleze cu trei minute înainte de final, prin fostul golgheter al Daciei, Ghenadie Orbu. În prelungiri, Balima și Badibanga au punctat pentru Sheriff, care s-a impus cu 3-1.

„Trebuia să rezolvăm meciul încă în prima repriză. Vom avea ce discuta cu jucătorii”, a declarat la conferința de presă antrenorul echipei Sheriff, Roberto Bordin.

În sferturi, Sheriff va juca cu Milsami. În celelalte partide se vor întîlni perechile: Dinamo-Auto – Dacia, Zaria – Zimbru și Petrocub – Speranța.