Noutăţi

senzație

Naționala Moldovei a învins Polonia în meciul de calificare la Euro 2024
20 iun. 2023,, 23:45
Naționala Moldovei a învins Polonia în meciul de calificare la Euro 2024Naționala Moldovei a învins reprezentativa Poloniei, cu 3-2, în cel de-al patrulea meci din preliminariile Campionatului European 2024, grupa E. Oaspeții au marcat 2 goluri în prima repriză, prin Arkadiusz Milik și Robert Lewandowski. În debutul reprizei a doua, Ion Nicolaescu a înscris cu un șut necruțăto
Emma Răducanu a scris istorie la US Open învingînd o campioană olimpică
9 sep. 2021,, 18:30
Emma Răducanu a scris istorie la US Open, învingînd o campioană olimpicăEmma Răducanu (150 WTA) s-a calificat în semifinalele US Open, după 6-3, 6-4 cu Belinda Bencic (12 WTA), campioana olimpică de la Tokyo. Sportiva de doar 18 ani, care reprezintă Marea Britanie, dar al cărei tată este romîn, a început meciul timorată, motiv pentru care a pierdut primele două game-uri, așa c