Preşedintele stiri: 4004

Real Sociedad (Spania) - Sheriff 3-0

14 oct. 2022,, 09:13   Sport
2071 0

Campioana Moldovei a fost învinsă de gruparea spaniolă Real Sociedad cu 3-0, într-un meci din grupa E a Ligii Europei.

Sheriff a rămas în 10 oameni în min. 33, când a fost eliminat din teren ivorianul Armel Zohouri, pentru al doilea cartonaș galben. Scorul a fost deschis în prelungirile primei reprize, de către norvegianul Alexander Sorloth, cu un șut necruțător de la 16 metri.

În mitanul secund au mai punctat Diego Rico și Roberto Navarro. În cealaltă partidă din grupă, Manchester United (Anglia) - Omonoia (Cipru) 1-0. În clasament conduce Real Sociedad, cu 12 puncte.

Urmează Manchester United, cu 9 puncte, Sheriff – 3 și Omonoia – 0. Următorul meci în grupele Ligii Europei, campioana Moldovei îl va juca pe 27 octombrie, în deplasare, cu Manchester United.