Preşedintele stiri: 4012

Lionel Messi, o nouă „dublă” pentru Inter Miami în SUA

28 apr. 17:40   Sport
2069 0

Argentinianul Lionel Messi a marcat o nouă dublă, sîmbătă ,şi a ajutat-o pe Inter Miami să se impună cu 4-1 în faţa echipei New England Revolution, la Foxborough (Massachusetts, SUA).

După ce a marcat deja de două ori săptămîna trecută împotriva lui Nashville, Messi (36 de ani), cel mai bun marcator al ligii, are acum nouă goluri în şapte meciuri în acest sezon, iar Inter Miami rămîne liderul Conferinţei de Est, notează Noi.md cu referire la stirileprotv.ro.

Peste 65.000 de spectatori au fost prezenţi pentru a-l vedea pe cel care a cîştigat de opt ori Balonul de Aur.

Messi a marcat mai întîi golul egalizator în minutul 32, înainte de a permite lui Miami să preia conducerea în minutul 68, la o pasă de la un alt fost jucător al Barcelonei, Sergio Busquets. Argentinianul a fost implicat şi la următoarele două goluri ale echipei sale.