Eurovision stiri: 518
Cazul Filat stiri: 349
Transnistria stiri: 1427

Care sînt primele două cluburi de fotbal calificate în semifinalele Ligii Campionilor UEFA

19 apr. 2023,, 08:15   Sport
3376 0

Real Madrid și AC Milan sunt primele două semifinaliste ale Ligii Campionilor UEFA din acest an.

În urma meciurilor disputate în data de 18 aprilie 2023, Real Madrid s-a impus în fața la Chelsea, iar AC Milan a egalat cu Napoli.

Chelsea vs. Real Madrid. 0-2

După victoria galacticilor, cu scorul de 2-0, din prima etapă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor UEFA, în cea de-a doua etapă, Real Madrid a învins din nou Chelsea cu scorul de 2-0. Ambele goluri ale madrilenilor au fost înscrise de Rodrygo Goes, în minutele 58 și 80 ale meciului, notează diez.

Sursă: Twitter/Real Madrid C.F.

Napoli vs. AC Milan. 1-1

După victoria echipei AC Milan din prima etapă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor UEFA (1-0), cel de-al doilea meci dintre AC Milan și Napoli s-a încheiat cu scorul de 1-1, „diavolii” calificându-se, alături de Real Madrid, în semifinala Ligii Campionilor UEFA. Olivier Giroud, de la AC Milan, a înscris în poarta adversă în cel de-al 43 minut al meciului, iar Victor Osimhen, de la Napoli, a egalat în minutul 93.

Sursă: Twitter/AC Milan BR