Noutăţi

Cupa Europeană a Națiunilor

Atletul Serghei Marghiev la un pas de podium la Cupa Europeană
12 mar. 15:00
Atletul Serghei Marghiev, la un pas de podium la Cupa Europeană Atletul Serghei Marghiev a fost la cîțiva centimetri de podium la Cupa Europeană de aruncări de la Leiria (Portugalia), transmite Noi.md. El s-a clasat pe locul 4, în proba aruncarea ciocanului, cu rezultatul de 74,54 metri, cu 42 de centimetri în urma grecului Christos Frantzeskakis. Cîștigător a devenit
Selecţionata Moldovei la rugby a învins echipa Ucrainei în preliminariile Cupei Europene a Naţiunilor
10 noi. 2014,, 13:00
Selecţionata Moldovei la rugby a învins echipa Ucrainei în preliminariile Cupei Europene a Naţiunilor Selecţionata Moldovei la rugby a evoluat cu succes în preliminarele Cupei Europene a Naţiunilor 2014-2016. Potrivit agenţiei "Infotag", echipa Moldovei a învins naţionala Ucrainei cu scorul de 29:15. Scorul meciului putea fi mai mare, dar jucătorul Moldovei Craig Felston a reuşit să realizeze doar două î