Noutăţi

Cupa CSI

Moldova păstrează șanse minime la calificarea din grupe la Cupa CSI VIDEO
20 ian. 2015,, 15:00
Moldova păstrează șanse minime la calificarea din grupe la Cupa CSI (VIDEO) Selecţionata Moldovei de tineret păstrează șanse teoretice la calificarea în sferturile de finală ale Cupei CSI la fotbal. Moldovenii au remizat şi în ultima partidă din grupă, 1-1 cu Letonia, şi au fost depășiți de Kîrgîzstan, care s-a impus în fața Rusiei cu 2-1. Letonii au deschis scorul dup
Moldova la un pas de a învinge Rusia VIDEO
19 ian. 2015,, 11:00
Moldova, la un pas de a învinge Rusia (VIDEO) Selecţionata de tineret a Moldovei la fotbal a fost la un pas de a furniza una dintre marile surprize la Cupa CSI, organizată printre echipele de tineret U-21. „Tricolorii” au condus chiar cu 2-0 la pauză, după golurile marcate de Roşca şi Rogac. Gazdele au replicat prin Evseev, care a reuşit o dubl