Transnistria stiri: 1396
Preşedintele stiri: 4043

Finală spaniolă în Liga Campionilor: Atletico şi Real vor juca ultimul act la Milano

5 mai. 2016,, 08:15   Sport
3384 1

Finală spaniolă în Liga Campionilor; Atletico şi Real vor juca ultimul act la Milano

Real Madrid a reuşit să o elimine pe Manchester City în semifinalele UEFA Champions League.

După 0-0 în tur, madrilenii s-au calificat graţie unui gol marcat în minutul 20.

Gareth Bale a tras din interiorul careului, mingea a fost deviată de Fernando şi l-a lobat pe Hart. A fost singura reuşită a unei duble extrem de echilibrate.

În finala de la Milano Real Madrid o va înfrunta pe Atletico. Cele două s-au mai duelat şi în 2014, cînd "galacticii" s-au impus atunci, scor 4-1, după prelungiri, după ce Ramos a egalat la 1 în minutul 93.

Finala se va disputa pe 28 mai. Cele două echipe se află şi în lupta pentru La Liga.