Manchester United a cîștigat finala Europa League

Sport

tipuri de vizualizare:
25 mai. 13:30

Finala Cupei Moldovei va fi condusă de o brigadă de arbitri din Turcia

Stadionul Zimbru va găzdui în această seară o nouă finală a Cupei Moldovei la fotbal. Deținătoarea în exercițiu a trofeului, Zaria Bălți, va juca cu echipa care a cîștigat de cele mai multe ori aceast

23 mai. 17:30

Cine fost declarat cel mai prețios jucător al sezonului 2016-2017 pentru FC Rostov

Jucătorul moldovean Alexandru Gațcan s-a ales cu premiul „Cel mai prețios jucător al sezonului”. Echipa din Rostov a jucat în grupele UEFA Champion League și au reușit să o învingă campioana Germanie

23 mai. 14:10

Dobrovolski a mai inclus cinci fotbaliști în lotul naționalei

Selecționerul Igor Dobrovolski a inclus cinci fotbalişti noi în lotul lărgit al naţionalei Moldovei pentru meciurile cu Israel şi Georgia. Vor fi convocați: Dinu Graur, Vitalie Bordian, Maxim Antoniu

23 mai. 01:30

Ronaldo nu a mai rezistat! Reacție nervoasă după ce a cîștigat campionatul

Deși Real Madrid a cîștigat campionatul în Spania, după o secetă de 5 ani, Cristiano Ronaldo a avut o reacție nervoasă la zona de interviuri. Starul lui Real Madrid s-a răstit și i-a acuzat pe span

22 mai. 17:20

Din Lituania cu șase medalii

Pugiliștii moldoveni, reprezentați de discipolii școlii sportive din Grimăncăuți, au obținut trei medalii de aur, una de argint și două de bronz. Tradiționalul turneu internațional «În memoria Alge

22 mai. 12:40

Moldovenii - sportivi olimpici în Portugalia! (FOTO)

Noi, moldovenii, sîntem foarte bine primiți și respectați peste tot în lume, deoarece sîntem muncitori și umili A ajuns sportiv olimpic în Portugalia, judocan în cadrul clubului portughez SPORTING LI

22 mai. 11:15

La Campionatul Moldovei se va juca meciul „de aur“ (VIDEO)

Cîștigătorul trofeului Diviziei Naționale (DN) de Fotbal va fi desemnat după ce va fi jucat meciul „aur“. Echipele „Sheriff“ și „Dacia“, conform totalurilor celor 30 de runde au acumulat același nu

20 mai. 19:00

MEDALII RUGINITE la Jocurile Olimpice de la Rio. Ce spun organizatorii

Campionii de la Jocurile Olimpice de la Rio au returnat organizatorilor cel puțin 130 de medalii, pentru că acestea au ruginit. Problemele au apărut încă din octombrie, anul trecut, cînd participanții

20 mai. 14:45

Sheriff-2 a marcat 15 goluri în partida cu Sparta

Rezultat incredibil înregistrat în etapa a 28-a a Diviziei A. Liderul eșalonului secund, Sheriff-2, a umilit-o cu 15-0 pe Sparta, aflată pe locul 5, transmite IPN. „Am avut lipsă cinci jucători de

20 mai. 12:40

Un antrenor din Moldova a cîștigat argintul pe Peninsula Arabică

Un membru al personalului tehnic al clubului arab „Al-Nasr”, Emil Caras, și-a ajutat echipa să iasă în finala Cupei EAU. În meciul decisiv fotbaliștii „Al-Nasr” au cedat în fața echipei „Al-Wahda”

20 mai. 02:30

Șarapova a refuzat wild cardul la Wimbledon

Steve Simon, a criticat decizia Federaţiei Franceze de Tenis de a nu-i acorda un wild card jucătoarei ruse Maria Sharapova pentru Roland Garros, al doilea turneu de Grand Slam al anului. „Nu sînt d

19 mai. 14:10

„Sfîntul Gheorghe” a cîștigat la scor derbiul Diviziei A

Echipa de fotbal „Sfîntul Gheorghe” Suruceni a învins cu 3:0 echipa „Spicul” Chișcăreni în derbiul etapei a 28-a din Divizia A. Alexandru Maxim a reușit dubla în minutele 11 și 64, iar Mihail Ghecev a

19 mai. 11:00

Alți doi halterofili moldoveni, condamnați pentru dopaj

Halterofilii Iurie Dudoglo și Alexandru Șpac au fost depistați pozitiv la dopaj. În sîngele lor a fost descoperit Turinabol, declarat de Agenția Mondială Antidoping (WADA) drept substanță interzisă

18 mai. 13:40

Meci de fotbal întrerupt după ce antrenorul a fost lovit (VIDEO)

Meciul dintre Panathinaikos Atena și PAOK Salonic, de miercuri seară, a fost oprit în minutul 54, după ce antrenorul oaspeților, Vladan Ivic, a fost lovit în cap cu o cutie de bere aruncată din tribun

18 mai. 11:00

O nouă medalie pentru sportivii din Moldova (FOTO)

A doua zi a Campionatului European de Armwrestling a fost de bun augur pentru sportivii din țara noastră. Medalia obținută, ieri, de către Mihaela Lazari a adus noroc și astăzi. Astfel, Oleg Tudorean

17 mai. 15:40

Dobrovolski a anunțat lotul lărgit

Selecţionerul Moldovei Igor Dobrovolski a anunţat lotul lărgit de jucători pentru meciurile cu Israel (6 iunie, Netanya) și Georgia (11 iunie, Chișinău), transmite IPN. Pe listă sunt: Stanislav Namaș

17 mai. 11:00

Zaria și Sheriff s-au calificat în finala Cupei Moldovei la fotbal

Zaria s-a calificat pentru al doilea an consecutiv în finala Cupei Moldovei la fotbal. Deținătoarea în exercițiu a trofeului a eliminat-o pe Zimbru, care nu mai are șanse de a prinde un loc în cupe

16 mai. 16:30

Moldovenii au cucerit medalia de aur la un turneu de taekwondo (VIDEO, FOTO)

La turneul de categoria G-1, din orasul Harikov, Stepan Dimitrov a concurat la 58 de kilograme. El a disputat 3 lupte, iar in finala a invins un sportiv din Grecia. Fratele sau, Vadim Dimitrov, a a

16 mai. 13:40

FC Zimbru marchează 70 de ani de la fondare

Zimbru Chişinău marchează astăzi, 16 mai, 70 de ani de la fondare, transmite IPN. De-a lungul istoriei sale, clubul a fost cunoscut sub mai mai multe denumiri: Dinamo, Burevestnic, Moldova, Avîntul ș

16 mai. 11:40

„Gladiatorul“ moldovean cucerește inimile fanilor spanioli (VIDEO)

Saveli Ganea, originar din Moldova, se numără printre cîștigătorii Campionatului Mondial la Lupte Medievale „Bătălia Națiunilor". El a obținut medalia de argint la Campionatul Mondial la Lupte Medi

16 mai. 09:50

Moldova – campioană europeană la dans latin (FOTO)

Sportivii din Moldova Daniil Porcesco-Gozun și Anastasia Grunzu au cîștigat medalia de aur la Campionatul Europei la tineret în programa latinino-americană, notează NOI.md. Campionatul a avut loc la

15 mai. 17:00

Rafael Nadal a cîștigat pentru a cincea oară turneul "Masters"

Tenismanul spaniol Rafael Nadal a câștigat pentru a cincea oară în cariera sa turneul ATP Masters 1.000 de la Madrid, dotat cu premii în valoare de 5.439.350 euro, în finala căruia l-a învins duminică

13 mai. 20:00

Conte: Chelsea trebuie să cîștige Cupa Angliei la Fotbal

Chelsea s-a impus cu 1-0 pe ”The Hawthorns”, în fața lui West Bromwich Albion și a devenit matematic campioană în Premier League. ”Albaștrii”, care mai au două meciuri de disputat, din acest sezon, și

13 mai. 11:00

Sheriff și Dacia au obținut victorii categorice în penultima etapă

Sheriff și Dacia n-au avut probleme în etapa a 32-a din Divizia Națională și rămîn favorite în cursa pentru titlul de campioană, transmite IPN. Fără golgheterii campionatului, Ricardinho și Brezovec,