Preşedintele stiri: 4008

Cine este din nou în Liga Campionilor

28 apr. 23:00   Sport
1788 0

Echipa Atletico Madrid a dispus sîmbătă seara, pe teren propriu, scor 3-1, de formaţia Athletic Bilbao, în etapa a 33-a din La Liga.

Madrilenii au deschis scorul prin Rodrigo de Paul, în minutul 15. Oaspeţii au egalat în finalul primei părţi, minutul 45, cînd Nico Williams a primit de la Guruzeta şi a înscris, transmite Noi.md cu referire la ziare.com.

După pauză, Angel Correa a readus gazdele în avantaj, cu golul din minutul 52, pentru ca în minutul 80 Unai Simon să înscrie în propria poartă şi meciul s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 3-1. Atletico Madrid este pe locul 4 în La Liga, cu 64 de puncte, iar Athletic Bilbao o urmează, pe 5, cu 58 de puncte.

Ținînd cont că primele patru echipe se califică în Liga Campionilor, echipa lui Horațiu Moldovan (rezervă) a obținut o victorie de aur, distanțîndu-se la 6 puncte de marea rivală care îi amenința poziția a patra.

Rezultate înregistrate sîmbătă, în etapa a 33-a din La Liga.