Milsami - Saint Etienne, 1-1 (VIDEO)

21 aug. 2015,, 12:00   Sport
4806 2
"Милсами" вырывает сенсационную ничью у "Сент-Этьена" в Лиге Европы (ВИДЕО)
Rezultat excelent pentru Milsami în partida din prima manșă a play-off-ului Ligii Europa.

Orheienii a remizat cu Saint Etienne, scor 1-1, pe stadionul Zimbru, și are şanse reale la calificarea în premieră în grupele Ligii Europa.

Partida a început destul de prost pentru campioana Moldovei, după ce în minutul 14 Monday a comis un fault în propriul careu.

Portarul Radu Mîțu ascos lovitura de pedeapsă executată de Romain Hamouma.

Francezul și/a luat revanșa cu cinci minute înainte de pauză, atunci cînd a deschis scorul, după o pasă a lui Nolan Roux.

Același Hamouma a avut o intrare neregulamentară, cu crampoanele direct în fața lui Rassulov și a primit cartonașul roșu. La faza imediat următoare, Artur Pătraș a centrat excelent, iar atacantul român Cristian Bud a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj.

Meciul retur se va juca peste o săptămînă la Saint - Etienne.