Eurovision stiri: 499

O nouă seară cu recorduri în Liga Campionilor

23 oct. 2014,, 11:15   Sport
3458 0
Real Madrid a doborît aseară un nou record. A marcat cele mai multe goluri într-o repriză pe Anfield Road. Scorul la pauză era de 3-0 pentru madrileniîn disputa cu Liverpool.

Cristiano Ronaldo şi Karim Benzema de două ori şi-au trecut numele pe lista marcatorilor. Scorul final a rămas acelaşi după ce în repriza secundă englezii nu au reuşit să perecliteze poarta apărată de Casilias.

De altfel, Iker Casilias s-a ales şi el cu un record absolut. Cu 143 de prezenţă în tricoul lui Real Madrid acesta l-a depăşit pe legendarul Raul, ca număr de apariţii pe teren.

Mai mult decît atît Casilias l-a depăşitşi pe Xavi de la Barcelona, devansîndu-l la capitiolul număr de prezenţe în Liga Campionilor.

Aseară o altă echipă spaniloă a făcut spectacol. Atletico Madrid a învins cu 5-0 pe Malmo FF.