Transnistria stiri: 1405

Naționala de futsal a învins la scor echipa Turciei

6 dec. 2017,, 10:01   Sport
2447 0

Selecționata de futsal a Moldovei a cîștigat primul meci amical contra Turciei disputat pe Arena FMF de la Ciorescu. „Tricolorii” s-au impus cu 5-2, chiar dacă au fost conduși încă din minutul 2, transmite IPN.

Tacot și Lașcu au întors rezultatul, dar turcii au egalat în minutul 17. Același Lașcu a reușit dubla două minute mai tîrziu. După pauză, Obadă și-a trecut la activ și el o dublă, iar echipa antrenată de Vladimir Vusatîi a obținut victorie categorică.

Moldova și Turcia se vor întîlni din nou în această seară, 6 decembrie, pe Arena FMF din comuna Ciorescu.

0
0
0
0
0

500

Ce părere aveți despre inițiativa președintelui Franței, Emmanuel Macron, de a deschide în următoarele luni o misiune permanentă de apărare la Chișinău?