Naționala Moldovei a pierdut partida cu Irlanda

7 oct. 2017,, 12:00   Sport
3458 1

Naționala Moldovei nu mai are șanse să evite ultimul loc în grupa D a preliminariilor Campionatului Mondial din 2018. Tricolorii au cedat cu 0-2 la Dublin, în meciul cu selecționata Irlandei, transmite IPN.

Daryl Murphy a marcat cele două goluri în minutele 2 și 19. În ultimul minut, Alexandru Gațcan a fost eliminat și va rata partida din 9 octombrie cu Austria.

Am început foarte bine meciul. Murphy a reușit două goluri superbe. Ne așteaptă un duel extrem de interesant luni contra Țării Galilor”, a declarat la conferința de presă selecționerul Irlandei, Martin O'Neill.

Luni, 9 octombrie, naționala Moldovei va încheia campania de calificare la Chișinău contra Austriei. Partida va începe de la ora 21:45.