Eurovision stiri: 499

Real Madrid a învins-o pe Bayern Munchen

13 apr. 2017,, 00:22   Sport
2727 0

Real Madrid a învins-o cu 2-1 în deplasare pe Bayern Munchen, în primul tur al sferturilor Champions League.

În cadrul meciului, Cristiano Ronaldo a marcat golurile spaniolilor și a ajuns la 100 de reușite în cupele europene – record absolut în istoria fotbalului.

Scorul a fost deschis de bavarezi în minutul 29 prin Arturo Vidal, care a ratat apoi un penalty în prelungirile primei reprize. Cristiano Ronaldo a întors rezultatul în minutele 47 și 77. Bayern a jucat însă în 10 din minutul 61, când Javi Martinez a primit al 2-lea cartonaș galben.

Tot miercuri seară, Atletico Madrid a învins-o cu 1-0 în Spania pe Leicester City, prin golul înscris de Antoine Griezmann, din lovitură de la 11 metri, în minutul 28. Retururile sferturilor din Liga Campionilor se vor juca săptămâna viitoare.